DZIAŁALNOŚĆ WOLONTARIATU W ROKU SZKOLNYM 2016/2017

Opiekunami Koła w bieżącym roku szkolnym są  mgr Izabela Komsa i mgr Anna Król.
W prace  organizacji zaangażowanych jest ponad dwudziestu uczniów.

Skład organizacji:
Przewodniczący: Jagoda Widz
Z-ca: Martyna Pudło

Członkowie Koła bezinteresownie i świadomie pomagają osobom potrzebującym. Swoim optymizmem, odwagą,wrażliwością próbują zmieniać świat na lepsze. Jednocześnie uwrażliwiają się na cierpienie drugiego człowieka, przez co uczą się odpowiedzialności i podnoszą  umiejętność samodzielnego radzenia sobie z wyzwaniami i problemami dnia codziennego.

DZIAŁANIA  NA NOWY ROK SZKOLNY  2016/2017

1.Współpraca ze szkolnym Samorządem  Uczniowskim  w przygotowaniu  imprez okolicznościowych i akcji organizowanych na terenie szkoły.
2.Zbiórka  zakrętek plastikowych na rzecz dzieci niepełnosprawnych.
3.Zbiórka  znaczków pocztowych na pomoc misjom afrykańskim.
4.Organizacja pogotowia lekcyjnego dla uczniów mających  problemy w nauce.
5.Kontynuacja adopcji chłopca z Kamerunu.
6.Przygotowanie paczki mikołajkowej dla dzieci z Domu Dziecka „Promyk” w Janowie Lubelskim.
7.Zorganizowanie Dnia Babci i Dziadka dla osób z Domu Pomocy Społecznej „Barka” w Janowie Lubelskim oraz obdarowanie pensjonariuszy wykonanymi samodzielnie kartami świątecznymi, stroikami  i upominkami.
8. Odwiedziny u mieszkańców Ośrodka Rewalidacyjno- Wychowawczego w Janowie Lubelskim.
9. Udział w ogólnopolskiej akcji  „Pomóż dzieciom przetrwać zimę”.
10.Przeprowadzenie akcji sprzątania grobów żołnierskich i opuszczonych przed Dniem Wszystkich Świętych.