Wycieczka do Krainy Dinozaurów

30 maja uczniowie klas I-IV wraz z wychowawcami wyruszyli na wycieczkę do Parku Jurajskiego w Bałtowie.

Na początku wizyty w rozległym kompleksie turystycznym ogromną dawkę emocji dostarczyło uczestnikom wyprawy kino 5D, gdzie emitowany był film „Dino Safari”. Oprócz trójwymiarowego obrazu widzowie doznali także wrażeń dźwiękowych, ruchowych, dotykowych.

Następnie wędrując alejkami przepięknego parku wszyscy podziwiali naturalnych rozmiarów modele potężnych stworzeń, jednocześnie słuchając o nich ciekawostek . To była prawdziwa gratka dla fanów dinozaurów, a tych nie brakowało. Marzeniem wielu z nich było spotkanie oko w oko z T-Rexem, allozaurem, diplodokiem, pterodaktylem czy triceratopsem.

Entuzjazm wśród dzieci wzbudziło także zwiedzanie z pokładu amerykańskiego scholbusa Górnego Bałtowskiego Zwierzyńca. Wśród rozległych łąk, zagajników, wąwozów, oczek wodnych na wyciągnięcie ręki była możliwość obserwacji zwierząt z różnych kontynentów. Zachwyciły nas dwugarbne wielbłądy, żubry, lamy, strusie afrykańskie, emu, antylopy, alpaki, kuce szetlandzkie, muflony, daniele. Bardziej znane i mniej znane gatunki ptactwa i ssaków widoczne były w Dolnym Zwierzyńcu.

Na uczestników wycieczki czekał również Park Rozrywki, gdzie zabawom na karuzelach łańcuchowych, kolejkach szynowych, dmuchańcach, zjeżdżalniach, trampolinach i innych atrakcjach nie było końca.

Po dniu pełnym wrażeń, z plecakami różnych pamiątek i uśmiechami na twarzach dzieci powróciły do domów.