Jubileusz 60-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Białej

Ochotnicza Straż Pożarna w Białej rozpoczęła swą działalność 60 lat temu, toteż 5 września br. świętowano jubileusz w sposób bardzo uroczysty. Strażacy, zaproszeni goście i mieszkańcy wsi rozpoczęli świętowanie od udziału w mszy, następnie wszyscy zgromadzili się na placu przy remizie OSP, gdzie wysłuchali przemówień. Przybliżono historię, a także najważniejsze dokonania organizacji. Nagrodzono zasłużonych, wręczono medale i dyplomy. Na tę okazję uczniowie naszej szkoły przygotowali akademię – montażem słowno – muzycznym chcieli docenić i uhonorować tak ważną dla naszej miejscowości formację, jaką jest Ochotnicza Straż Pożarna. Młodzież uświetniła ten jubileusz; Julia Tylus i Gennaro Dalessio – śpiewem; Natalia Król, Jakub Solecki, Wiktoria Miś i Roksana Szczygieł – recytacją wierszy o strażakach i świętym Florianie; Marzena Komsa, Natalia Król, Julia Pniak, Julia Breś, Amelia Kałamajka, Wiktoria Miś, Helena Tylus, Roksana Szczygieł – grą na fletach; Amelia Kałamajka, Helena Tylus – odczytaniem wiersza J. Brzechwy „Pali się”, a całość spajali prowadzący – Julia Pniak i Mikołaj Lewczyk. Występ wzbogacił taniec w wykonaniu pierwszoklasistów – Anastazji Małek, Anastazji Kulpy, Mai Chmiel, Bartłomieja Korczaka, Sebastiana Jakubca, Igora Bieńka (kl.0).

Scenariusz został opracowany przez p. Sylwię Plachę, nad stroną muzyczną czuwał p. Marek Sulowski, zaś tańca uczyła p. Dorota Kret.

Jesteśmy szczęśliwi, że mogliśmy być częścią święta naszych Strażaków. Jesteśmy z nich dumni, bowiem służą pomocą w różnych trudnych sytuacjach i są wzorem do naśladowania dla niejednego dziecka marzącego o tym, by zostać strażakiem.

Drodzy Strażacy, za to, co robicie, za trud i poświęcenie, za wysiłek i każde stawienie się na dźwięk rozlegającej się syreny, za ryzykowanie własnego zdrowia i życia, chcemy wyrazić naszą wdzięczność i szacunek. Życzymy Wam, by w każdym podjętym działaniu czuwał nad Wami Wasz patron, święty Florian, by chroniła Was ręka Boga przed wszelkim niebezpieczeństwem czy uszczerbkiem. Życzymy bezpiecznego powrotu z każdej akcji. Życzymy zdrowia i pomyślności w życiu osobistym.