Szkolny Konkurs o T. Kościuszce

Tadeusz Kościuszko jest patronem Publicznej Szkoły Podstawowej w Białej Drugiej. Uczniowie wzbogacają wiadomości o patronie podczas corocznych akademii poświęconych bohaterowi. W marcu odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o Tadeuszu Kościuszce zorganizowany przez opiekunów SU – p. S. Plachę i p. P. Gąbkę. Jego zwycięzcami zostali:

I miejsce – Aleksandra Dziadosz (kl.VI)

II miejsce – Bartosz Drzazga (kl. III gim.)

III miejsce – Jagoda Widz (kl. III gim.)

wyróżnienie – Kornelia Kuźnicka (kl. II gim.)

Nagrodzonym gratulujemy i zachęcamy do rywalizacji w następnym roku szkolnym. Przypomnijmy jeszcze, że w ubiegłym roku reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Tadeuszu Kościuszce w Kamieniu. Edycja szkolna była pierwszą i miejmy nadzieję, iż nie ostatnią, bo cieszyła się zainteresowaniem młodzieży, która pilnie przygotowywała się i poszukiwała ciekawostek z życia Kościuszki.

PS. Sprawdź swoją wiedzę o patronie naszej szkoły, rozwiązując test.