„W krainie dinozaurów”

29 maja uczestniczyliśmy w wycieczce do Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego. Pobyt  w „krainie dinozaurów” rozpoczęliśmy od zwiedzania JuraParku. Z przekazu oprowadzającego dowiedzieliśmy się o różnych ciekawostkach z  życia dinozaurów w bardzo odległych już czasach. Wizyta w Prehistorycznym Oceanarium to była prawdziwa gratka dla wszystkich, którzy chcieli wiedzieć co działo się w głębinach morskich miliony lat temu. Dzięki osiągnięciom współczesnej techniki ulegliśmy spotkaniu z żywymi stworzeniami, które niekiedy potrafiły naprawdę zmrozić krew w żyłach. Kolejnym punktem programu była Sabatówka – Wioska Czarownic. Zabawy prowadzone przez animatorów z pewnością przypadły  wszystkim dzieciom do gustu. Następnie słuchając opowieści przewodnika przez „górną część” zwierzyńca podróżowaliśmy  prawdziwym amerykańskim schoolbusem, z którego obserwowaliśmy ponad 400 zwierząt żyjących swobodnie w kilku sektorach. Doskonałym uzupełnieniem terenowej lekcji przyrody był spacer „dolną częścią” Zwierzyńca Bałtowskiego, gdzie oczom zwiedzających  ukazywał się różnobarwny świat ptaków,  licznych ssaków. Ponadto podziwialiśmy ekspozycję „Polska w miniaturze” składającą się z kilkudziesięciu miniatur zamków i pałaców wykonanych z niezwykłą precyzją i dbałością. Oprowadzająca po wystawie przewodniczka opowiadała znane i mniej znane legendy oraz przybliżała szczególnie interesujące wydarzenia i postaci historyczne związane z prezentowanymi zabytkami. Z kolei dla niektórych uczniów „istotny”  punkt programu  miał miejsce w Zajeździe Przystocze, gdyż tam konsumowaliśmy smaczny obiad. Zwieńczenie  całodniowego pobytu w Bałtowie stanowiły różnorodne atrakcje (prym wiódł statek piracki) w Parku Rozrywki, gdzie mimo upalnej pogody, szaleństwu dzieci nie było końca. Wszyscy uczestnicy wycieczki zapewnili, iż była to niezwykła przygoda  w niezwykłym miejscu.

Uczniowie klas I – V wraz z opiekunami