„Woda to Życie”

„Pamiętaj człowieku młody, nie ma życia bez wody!”

W nawiązaniu do przypadającego 21 marca Międzynarodowego Dnia Lasów oraz 22 marca Światowego Dnia Wody dzieci z Oddziału Przedszkolnego przygotowały przedstawienie pt. „Woda to Życie”. Wcielając się w postacie Smerfów, przypomniały o konieczności dbania o środowisko przyrodnicze. Zwróciły uwagę na nieocenioną wartość lasów ważną dla przetrwania życia na Ziemi. Podkreśliły także ich  rolę  jako miejsca do spędzania wolnego czasu.  Ponadto dzieci próbowały zachęcić wszystkich do picia wody, nawiązując do programu „Mamo, tato wolę wodę”, do którego aktywnie włączyły się w bieżącym roku szkolnym. Wspomniały, jak istotna jest woda w życiu każdego człowieka. Woda pomaga w utrzymaniu dobrego stanu zdrowia. Jej ochrona to ochrona życia.

Atmosfera podczas przedstawienia była radosna. Wszyscy z wielkim zainteresowaniem oglądali występ. Zaproszeni goście Pan Nadleśniczy Henryk Rążewski oraz Pani Małgorzata Szkutnik wyrazili podziw dla uczniowskich umiejętności  i  podkreślili wagę poruszanych podczas apelu problemów.