Mediacje rówieśnicze

Nasza szkoła po raz drugi przystąpiła do programu „Mediacje rówieśnicze w szkole metodą przeciwdziałania agresji i niedostosowaniu społecznemu młodzieży”.

Głównym celem programu jest propagowanie idei sprawiedliwości naprawczej oraz uczenie młodzieży rozwiązywania konfliktów i sporów rówieśniczych bez przemocy – poprzez rozmowy i dialog prowadzący do porozumienia.

23 października przedstawiciele szkolnych mediatorów: Paulina Pituch i Bartosz Drzazga wraz z dyrekcją i szkolnym koordynatorem programu, w odpowiedzi na zaproszenie Lubelskiego Kuratora Oświaty i Prezesa Sądu Okręgowego, wzięli udział w konferencji podsumowującej realizację programu, która odbyła się w Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie. Na spotkaniu doceniono naszych młodych mediatorów za ich zaangażowanie i zapał.

Uczestnictwo naszych uczniów w programie przyniosło wymierne korzyści. Uczniowie dowiedzieli się, jak w sposób przemyślany i odpowiedzialny rozwiązywać konflikty rówieśnicze i przeciwdziałać przemocy w szkole.