Ślubowanie pierwszoklasistów

Wspaniałą tradycją naszej szkoły jest to, że podczas uroczystego apelu pierwszacy składają ślubowanie i zostają przyjęci do społeczności szkolnej.

W dniu 27 października 2017 roku miała miejsce taka uroczystość.

Do tej uroczystości pierwszaki przygotowywały się od pierwszych dni września. Poznawały swoje prawa i obowiązki, zapoznawały się z zasadami zachowania panującymi w szkole, zasadami bezpiecznego poruszania się po drodze, poznały postać bohatera narodowego Tadeusza Kościuszki – patrona szkoły.

W tym wyjątkowym dniu dzieci wyglądały bardzo uroczyście w odświętnych strojach. Przejęte były obecnością zaproszonych rodziców, dyrekcji szkoły, nauczycieli i uczniów oraz dzieci z przedszkola Fundacji „Elementarz”

Pod kierunkiem wychowawczyni klasy I p. Barbary Olech przygotowały program artystyczny, w którym zaprezentowały swoje talenty, zdolności i tym samym wykazały się, że są gotowe stać się godnymi uczniami swojej szkoły.

Następnie odbyło się uroczyste ślubowanie na Sztandar Szkoły „(…) być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły.(…)”, po którym dyrektor szkoły p. Jolanta Nieścior dokonała pasowania wielkim ołówkiem, a wychowawczyni wręczyła pierwszoklasistom pamiątkowe dyplomy.

Miłym akcentem były upominki, życzenia oraz kwiaty, podziękowania i pamiątkowe zdjęcia.

fotogaleria