1.      „Młodzież Zapobiega Pożarom”

Pod takim hasłem 27.02.2017 r. odbyły się eliminacje XL edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej w Gminie Janów Lubelskim.

Pierwszy etap eliminacji przeprowadzono w szkołach podstawowych, gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych. Każda szkoła wyłoniła swoich reprezentantów, którzy wzięli udział w eliminacjach gminnych, które odbyły się w Domu Nauczyciela w Janowie Lubelskim.

Organizatorami konkursu na szczeblu gminnym była Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej oraz Prezesi  OSP z terenu gminy Janów Lubelski.

W turnieju wzięło udział 31 uczniów w trzech grupach wiekowych. Po konkursie pisemnym przeprowadzono egzamin ustny. Zwycięzcami eliminacji gminnych zostali w I grupie wiekowej Urszula Powęska z PSP Momoty Górne, oraz Weronika Kubasiewicz - PSP w Łążku Ordynackim.

II grupa wiekowa Bartłomiej Wieleba PG Janów Lubelski oraz Marcin Jargieło- ZS Biała.

Nad prawidłowością przebiegu eliminacji gminnych czuwało jury Grzegorz Kwiecień - Przewodniczący mł. bryg. Piotr Nosal –Sekretarz, Ewa Kurasiewicz  -Członek, Zbigniew Kiszka – Członek oraz Marek Sulowski – Członek.  Zwycięzcy eliminacji gminnych wzięli udział w turnieju powiatowym, który odbył się 6 kwietnia 2017 r. w budynku Powiatowej Komendy PSP w Janowie Lubelskim o godz. 1100. Naszą szkołę reprezentował Marcin Jargieło.

2.      Konkurs wiedzy prewencyjnej „Jestem  Bezpieczny”

Zawodnicy sprawdzali swoje umiejętności rozwiązując test wiedzy obejmujący zagadnienia związane między innymi z wiedzą o Policji, bezpieczeństwem w ruchu drogowym, zagrożeniami związanymi z uzależnieniami oraz udzielaniem pierwszej pomocy przedmedycznej. Najpierw odbyły się eliminacje szkolne, w wyniku których do dalszego etapu przeszło trzech uczniów: Flis Dominika z klasy IV,  Kuba Kuźnicki z klasy V i Milena Miś z klasy VI. Na eliminacjach gminnych, które odbyły się Publicznej Szkole Podstawowej w Janowie Lubelskim, nasi uczniowie zdobyli III miejsce.

3.      Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla szkół podstawowych i gimnazjów.

Turniej ten jest skierowany do uczniów szkół podstawowych oraz uczniów klas gimnazjalnych. Uczniowie mogą w nim uczestniczyć pod warunkiem posiadania karty rowerowej.

Celem Turnieju jest podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej poprzez:

• popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach,
  • kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu,
  • popularyzowanie podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej,
  • popularyzowanie roweru jako środka transportu, a także rekreacji i sportu.

Turniej ma charakter wieloetapowy:

• egzamin teoretyczny – rozwiązanie testu,
  • egzamin praktyczny – jazda rowerem wytyczoną trasą.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Aleksandra Gąsiorowska, Kamila Ciupak z kl. VI, Wiktor Król i Jakub Kuźnicki z klasy V oraz Bartłomiej Flis, Mateusz Łukasik, Jakub Miś z kl. III gim. W wyniku eliminacji uczniowie ze szkoły podstawowej zajęli III miejsce, a gimnazjum - II miejsce.

fotogaleria