SPOTKANIE BOŻONARODZENIOWE

Tradycją naszej szkoły jest przygotowywanie inscenizacji bożonarodzeniowych. Nie inaczej było w tym roku. Uczniowie kl. VI i III pod opieką Pani Marty Nowak i Pani Barbary Olech przygotowali jasełka, które zaprezentowali w szkole przed zgromadzoną publicznością.

W szkole gościliśmy Ks. Piotra Niewrzałka, który przekazał życzenia od Ks. Proboszcza Tomasza Lisa oraz rodziców, których serdecznie powitała Pani Dyrektor Jolanta Nieścior. Pani Dyrektor przekazała życzenia od Burmistrza Krzysztofa Kołtysia i jego zastępcy Czesława Krzysztonia, którzy nie mogli być obecni na naszym spotkaniu, oraz od emerytowanych nauczycieli i dyrektora Antoniego Kulpy.

Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Maryi i Józefa szukających miejsca do schronienia na noc, którzy po bezowocnych poszukiwaniach zdecydowali się przenocować w stajni. Jednak to do nich i małego Jezuska przybyli tak honorowi goście i Trzej Mędrcy i złożyli dzieciątku pokłon. Całość przedstawienia pokazująca scenki z życia nowo narodzonego dzieciątka, pastuszków, mędrców, dzieci oraz aniołów przeplatana była kolędami pastorałkami w wykonaniu solistów i chóru szkolnego pod kierunkiem Pana Marka Sulowskiego.

Na zakończenie młodzież przekazała opłatek wraz z życzeniami świątecznymi Pani Dyrektor Jolancie Nieścior od społeczności szkolnej. Następnie zgromadzeni wysłuchali świątecznych życzeń Pani Dyrektor i zaproszonych gości.

Wśród dźwięków kolęd i pastorałek wszyscy zebrani dzielili się opłatkiem, życząc sobie wzajemnie dobrego zdrowia, ciepłych, rodzinnych świąt oraz spokoju i pokoju.