Spotkanie z policjantem

Dnia 25.10.2018r. w naszej szkole odbyło się spotkanie  z przedstawicielami policji i psem policyjnym. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się, jak bezpiecznie poruszać się po drogach, jak odpowiedzialnie bawić się w domu i w szkole oraz jak reagować w sytuacjach zagrażających życiu. Zaproszeni goście opowiedzieli także o sposobach reagowania na osoby nieznajome oraz stylach zachowania się w sytuacji, gdy dojdzie do spotkania z obcym psem.

Policjanci omówili również zadania, jakie wykonuje pies policyjny na służbie oraz jego rolę w policji. Ponadto przeprowadzili krótki pokaz związany z posłuszeństwem i wykonywaniem komend przez czworonoga.

Dzieci z wielką uwagą i zaciekawieniem uczestniczyli w spotkaniu, zadawały wiele pytań i były podekscytowane, zwłaszcza w kontakcie z czworonożnym przedstawicielem policji.

Dorota Kret