Rocznica wybuchu II wojny światowej

Rok 2019 to 80 rocznica wybuchu II wojny światowej. W naszej szkole w dniu 1 kwietnia gościliśmy rekonstruktorów z Grupy Artystycznej Patria. Panowie opowiedzieli uczniom w ogólnym zarysie historię II wojny światowej oraz zaprezentowali uzbrojenie i umundurowanie z tego okresu. Uczniowie uzyskali wiele informacji na temat umundurowania i uzbrojenia żołnierzy Armii Krajowej, Narodowych Sił Zbrojnych  i Batalionów Chłopskich. W roli żołnierzy – asystentów wystąpili nasi uczniowie. Społeczność szkolna zaznajomiła się z sylwetkami wybranych Polaków biorących udział w walkach zbrojnych podczas kampanii wrześniowej, z legendą hubalczyków. Dowiedziała się jak wyglądała organizacja polskiego ruchu oporu, a także poznała interesujące i mało znane fakty z dziejów Polskiego Państwa Podziemnego. Uczniowie mogli dotknąć i zobaczyć różne rodzaje uzbrojenia: pistolety, broń maszynową, granaty i prawdziwy pancerfaust- niemiecki granatnik, mogli przymierzyć mundury polskich formacji zbrojnych z czasów wojny. Zobaczyli wojskowe przedmioty codziennego użytku i ciekawe zdjęcia z czasów partyzantki.