Dnia 8 grudnia 2016 roku  w Zespole Szkół w Białej odbyła się lekcja muzyki przygotowana przez pana Romana  Brochockiego z Sokołowa Podlaskiego  pt. „Program muzyczny na 9 instrumentów”. Pan Roman Brochocki jest  sokołowskim artystą i muzykiem, jest również autorem tekstów swoich piosenek. Podczas  programu zaprezentowane zostały różne instrumenty min.: mandolina, banjo, bałałajka, akordeon, ligawka,  okaryna, harmonijka ustna, fletnia pana, trąbka. Uczniowie wysłuchali znanych melodii światowych z  wykorzystaniem każdego z tych instrumentów. Pan Roman zaciekawił dzieci i młodzież opowieściami o swoich  instrumentach, ich historii, wykorzystaniu i budowie. Lekcja okazała się bardzo ciekawa i rozbudziła muzyczne gusta naszych uczniów. Nasz gość  już od ponad 20  lat jeździ ze swoim programem artystyczno-poetyckim po całym kraju, odwiedzając wiele szkół. Prowadzi książki pamiątkowe i kalendarze z każdego roku, w których wpisuje, gdzie i kiedy występował. Obecnie gra także w Orkiestrze Straży Pożarnej na trąbce i w Zespole Pieśni i Tańca „Sokołowianie” na kontrabasie. Nagrał dwie płyty piosenek o tematyce szkolnej. Otrzymał wiele odznaczeń z Ochotniczych Straży Pożarnych. Jest jednym z niewielu, którzy odwiedzili tyle szkół w Polsce z własnym programem dydaktyczno-wychowawczym (piosenki i wiersze satyryczne) o życiu szkoły. Cieszymy się ,że mógł gościć również u nas.Serdecznie dziękujemy za wspaniały program muzyczny, który był ciekawą podróżą w świat muzyki.

fotogaleria