Zdrowy styl życia

W ramach projektu edukacyjno – profilaktycznego: ,,Zdrowy styl życia” nasi uczniowie korzystali z różnych form rozrywki i aktywnego wypoczynku.

W maju uczniowie kl. V-VI i gimnazjum relaksowali się w „Strefie Kobiet” w Janowie Lubelskim. Grupa uczniów wraz z opiekunami spotykała się na siłowni, gdzie trenerzy zapoznawali ich ze zdrowym stylem życia: zdrowym odżywianiem oraz zaletami aktywności fizycznej. Młodzież korzystała z bogato wyposażonej siłowni, wykonywała różnorakie ćwiczenia i treningi. Pomimo dużego wysiłku i zmęczenia wszyscy byli uśmiechnięci i zadowoleni.

W czerwca uczniowie klas 0- IV uczestniczyli w wycieczce do Kazimierza Dolnego i okolic.
Głównym założeniem programowym wycieczki było:
- zwiedzanie z przewodnikiem rodzinnego parku tematycznego „Magiczne Ogrody” w Janowcu
- spotkanie z Mordolami, podziwianie Domu Czarodzieja, pobyt na Marchewkowym Polu,  Robankowej  Łące,
- korzystanie  z różnych atrakcji dla dzieci na placach zabaw – zjeżdżalnie, trampoliny, huśtawki, tory przeszkód
- rejs statkiem po Wiśle z Janowca do Kazimierza
- wejście na Górę Trzech Krzyży i podziwianie panoramy miasta
Wyjazd dostarczył dzieciom wiele radości, wspaniałych i niezapomnianych przeżyć.

We wrześniu uczniowie kl. IV-VI i gimnazjum wzięli udział w rajdzie rowerowym w Lasy Janowskie, gdzie podczas marszu na orientację i wyprawy pojazdami terenowymi poznawali bogactwa lasu i walory krajobrazowe naszej okolicy. Chwilą wytchnienia i wypoczynku było pieczenie kiełbasek przy ognisku. Dodatkową atrakcję dostarczyły zajęcia na strzelnicy.
Zabawa była doskonała i dostarczyła wszystkim wielu niezapomnianych wrażeń oraz dreszczyk prawdziwej adrenaliny.

Magiczne ogrody

Samochody terenowe