Laureaci konkursu matematycznego

Troje uczniów kl. VIII z naszej szkoły laureatami konkursu matematycznego

dla uczniów kl. 7-8 z Powiatu Janowskiego

W październiku nauczyciele matematyki I Liceum Ogólnokształcącego w Janowie Lubelskim zorganizowali dla uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych z naszego powiatu Konkurs Matematyczny.

Głównym celem przedsięwzięcia było odkrycie wśród społeczności lokalnej grupy zdolnych uczniów zainteresowanych przedmiotami ścisłymi, pogłębienie motywacji uczniów do zainteresowania matematyką oraz rozwijanie u uczniów kompetencji matematycznych i informatycznych poprzez wykorzystanie w procesach edukacyjnych narzędzi i zasobów cyfrowych.

Konkurs składał się z dwóch etapów. Warunkiem przystąpienia do konkursu było nadesłanie drogą elektroniczną do 20.10.2020 wypełnionego formularza zgłoszeniowego wraz z rozwiązaniami zadań z udostępnionego wcześniej zestawu zadań konkursowych (3 zadania punktowane w skali 0-4 pkt). Drugi etap konkursu polegał na rozwiązaniu testu jednokrotnego wyboru w postaci quizu w aplikacji internetowej, złożonego z 10 zadań punktowanych w skali 0-1 pkt. Quiz odbył się w dniu 22.10.2020.

Do konkursu zgłosiło się 11 uczniów z terenu Powiatu Janowskiego. Po zsumowaniu punktów z obu części konkursu komisja wyłoniła laureatów, zostali nimi:

I miejsce: Dominika Flis - Publiczna Szkoła Podstawowa im. T. Kościuszki w Białej Drugiej

Szymon Kuśmierczyk - Zespół Szkolno – Przedszkolny w Janowie Lubelskim

II miejsce: Jakub Kupiec - Publiczna Szkoła Podstawowa im. T. Kościuszki w Białej Drugiej

Bartosz Tutka - Publiczna Szkoła Podstawowa im. T. Kościuszki w Białej Drugiej

Milena Kutyła - Publiczna Szkoła Podstawowa im. Ofiar Katynia w Potoku Wielkim

III miejsce: Mikołaj Łukasik - Zespół Szkolno – Przedszkolny w Janowie Lubelskim

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych matematycznych sukcesów!