DRODZY UCZNIOWIE, SZANOWNI RODZICE I NAUCZYCIELE!

Panująca pandemia spowodowała zmiany w wielu dziedzinach naszego życia. Jak wiemy, od 11 marca br. zajęcia dydaktyczne w szkołach zostały zawieszone. Zawieszenie zajęć i kształcenie na odległość to niecodzienna i trudna sytuacja, w szczególności dla uczniów pozbawionych bezpośredniego kontaktu z nauczycielami i rówieśnikami. W związku z tym, oficjalne zakończenie roku szkolnego odbywa się też w nietypowy sposób.

Dzisiaj poprzez stronę internetową pragnę podziękować za trud całorocznego wysiłku oraz złożyć najlepsze życzenia.

Uczniom gratuluję wszystkich sukcesów - tym trudniej było je osiągnąć w czasie podjętej przez Was, przy wsparciu nauczycieli, zdalnej nauki. Dziękuję Wam za otwartość na nowe sposoby przekazywania wiedzy i życzę, by szkoła nie kojarzyła się Wam tylko z obowiązkami, ale była również miejscem, do którego chętnie – mam nadzieję – będziecie mogli wrócić po wakacjach. Tym, którzy zdawali ważne egzaminy, życzę jak najwyższych wyników. Mam nadzieję, że mimo trudniejszych warunków nauki w ostatnich tygodniach, doskonale poradziliście sobie z wymaganiami i egzaminacyjną presją. Życzę Wam powodzenia i pomyślności w rekrutacyjnych zmaganiach do szkół ponadpodstawowych.

Ogromną rolę w zdalnej nauce odegrali rodzice, którzy wspierali dzieci i motywowali je do pracy. Rodzicom dziękuję za współpracę, zrozumienie ograniczeń zdalnej nauki i pomoc szkole w poszukiwaniu najlepszych możliwości sprostania wszystkim nieoczekiwanym wyzwaniom trudnej teraźniejszości. Dziękuję za to, że w tym trudnym czasie byli Państwo blisko swoich dzieci, motywując je do pracy i wspierając w nauce na odległość. Jestem przekonana, że osiągnięcia Państwa dzieci stanowić będą powód do dumy i zadowolenia, a trud wychowawczy zaowocuje ich pomyślną przyszłością.

Słowa najwyższego uznania kieruję w stronę Nauczycieli. Serdecznie Państwu dziękuję za wielkie oddanie i trud ogromnej pracy włożonej w organizację zajęć oraz edukację w mijającym roku,  za pełne zaangażowania oraz profesjonalne podejście do nowych wyzwań zawodowych.

Stanęliście Państwo przed wyzwaniem, które wymagało zwiększonego wysiłku i niestandardowych działań podejmowanych pod presją czasu i nie zawsze życzliwych opinii. Przekazując młodemu pokoleniu wiedzę oraz niezbędne umiejętności w nowej i dla nich formule, rozbudziliście w nim zdolność samodzielnego działania i myślenia, pasję poznawania, zaangażowania i odpowiedzialności.

Podziękowanie składam też pracownikom obsługi szkoły za gospodarność, rzetelne i uczciwe wykonywanie powierzonych obowiązków.

Wkrótce rozpoczniemy wakacje – oczekiwany przez wszystkich czas letniego wypoczynku i  wytchnienia od codziennych obowiązków. Pod wieloma względami tegoroczne wakacje będą różnić się od tych, które znamy, podobnie jak inny niż poprzednie był rok szkolny 2019/2020.

Wszystkim składam życzenia bezpiecznych, miłych, słonecznych i zdrowych wakacji. Niech będą one czasem zasłużonego wypoczynku i radości, a zgromadzona podczas letnich tygodni energia niech pozwoli wrócić w przyszłym roku szkolnym do kolejnych zadań i planów.

Z gratulacjami i serdecznymi pozdrowieniami,

Jolanta Nieścior