KONSULTACJE DLA UCZNIÓW od 1 czerwca 2020 r.

Od dnia 1 czerwca 2020 r. wszyscy uczniowie będą mogli skorzystać z konsultacji z nauczycielami prowadzącymi zajęcia edukacyjne oraz z biblioteki szkolnej - po wcześniejszym umówieniu się z nauczycielem poprzez dziennik elektroniczny, zgodnie z harmonogramem zamieszczonym na stronie WWW szkoły.

Obowiązujące zasady:

-  Chętni na konsultacje powinni wcześniej umówić się z nauczycielem, zgłosić potrzebę konsultacji przynajmniej dzień wcześniej, by można było zachować limit grupowy.

-  Zgłoszenie potrzeby konsultacji można dokonać poprzez wiadomość w dzienniku elektronicznym lub przez maila podanego przez nauczyciela w poniższej tabeli.

-  Jeżeli umówiłeś się na konsultacje, a nie możesz przyjść, zgłoś ten fakt odpowiednio wcześniej – nauczyciel będzie mógł zaprosić w zastępstwie innego ucznia.

-  W grupie może przebywać do 12 uczniów.

-  Uczeń musi mieć zmierzoną temperaturę przez rodzica w dniu konsultacji i wrzucić do skrzynki umieszczonej przy wejściu oświadczenie, że jest zdrowy, nie miał styczności z osobą zarażoną COVID-19 i nikt z rodziny nie przebywa na kwarantannie lub w izolacji podpisane przez rodziców. (oświadczenie w załączniku)

-  Przy wejściu do szkoły jest umieszczony płyn do dezynfekcji rąk i wszystkie osoby wchodzące zobligowane są do korzystania z niego.

-  Obowiązuje przestrzeganie procedur przychodzenia/wychodzenia oraz przebywania uczniów w szkole, w tym w salach, bibliotece szkolnej i szatni, uwzględniając zasady: 4 m2 na osobę, 2 m dystansu społecznego pomiędzy osobami i 1,5 m odstępu pomiędzy stolikami w sali podczas konsultacji.

-  Należy mieć  rękawiczki i maseczki ochronne, ewentualnie przyłbice.

-  Uczniowie nie mogą pożyczać sobie przyborów i podręczników.

-  Salę, w której organizowane są konsultacje, ma być wietrzona co najmniej raz na godzinę.

-  Należy zwracać uwagę, aby uczniowie często i regularnie myli ręce.

Wytyczne GIS, MZ i MEN dla szkół https://www.gov.pl/web/edukacja/wytyczne-gis-mz-i-men

Procedury przeprowadzania konsultacji z uczniami

Harmonogram konsultacji dla uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej

Deklaracja woli uczestnictwa dziecka w konsultacjach