Niesamowity świat

Uczniowie klas I - II  oraz dzieci z oddziału przedszkolnego przystąpili do ogólnopolskiego Programu edukacji stomatologicznej Niesamowity świat higieny jamy ustnej przygotowanego przez Instytut Blend-a-med Oral-B oraz Disney Polska.

Zajęcia przeprowadzone w klasach miały na celu wyposażyć dzieci w niezbędną wiedzę na temat dbania  o higienę jamy ustnej i stan uzębienia od najmłodszych lat, a przede wszystkim wykształcić towarzyszące im odpowiednie nawyki dbania o zdrowie, które dzieci będą pielęgnować przez całe życie.

Atrakcyjność zajęć podniósł interesujący film do obejrzenia przez dzieci oraz „Arkusze z ćwiczeniami i grami dla dzieci pozwalającymi uczyć się o zdrowiu jamy ustnej”.

Program ten został również skierowany do Rodziców dzieci, którzy otrzymali „Przewodniki edukacyjne dla rodziców”.