W krótkim czasie poprawia się ogólna sprawność fizyczna, sylwetka nabiera harmonijnych kształtów - co w przypadku nastolatków ma ogromne znaczenie. Przejażdżka to świetny relaks  i skuteczny sposób na rozładowanie napięcia. Może być okazją aby aktywnie spędzić czas z rówieśnikami lub rodziną. Jazda na rowerze, jak z resztą każda forma aktywności fizycznej powoduje, że w organizmie rośnie poziom endorfin, a to sprawia, że poprawia się samopoczucie. Piękna cera, gładkie ciało, zgrabna sylwetka i dobry nastrój – to korzyści, jakie odnosi każdy, kto polubi dwa kółka.

Rower to także świetny środek lokomocji, w każdej chwili można się zatrzymać, odpocząć, zachwycić widokiem. Dzięki niemu uczniowie mogą naprawdę poznać uroki swoje „małej ojczyzny”.

Dlatego też, uczniowie klasy II gimnazjum wraz z nauczycielem w-fu p. Piotrem Gąbką i z wychowawcą p. Markiem Sulowskim udali się na rajd rowerowy. Trasa wiodła przez lasy janowskie: trasą rowerową jechaliśmy przez Rudę do Łążka Garncarskiego, a później do Szklarni, gdzie rozpaliliśmy ognisko i upiekliśmy kiełbaski. Następnie pojechaliśmy do Janowa Lubelskiego na ZOOM Natury. Tam rozegraliśmy mecz piłki siatkowej, ćwiczyliśmy na siłowni i podziwiali piękne widoki. W dobrych nastrojach i opaleni wróciliśmy do szkoły.

fotogaleria