Po Mszy Świętej dzieci wysłuchały opowiadania o historii obrazu Matki Bożej Latyczowskiej oraz miały możliwość ucałowania relikwii św. s. Faustyny Kowalskiej i św. ojca Pio, które znajdują się w tym kościele. Następnie wszyscy udali się do Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, gdzie pani przewodnik zapoznała z jego historią. Kolejnym punktem było zwiedzanie muzeum Jana Pawła II i zapoznanie z życiem i pracą papieża Polaka. Po smakowitym obiedzie dzieci z opiekunami udały się do muzeum misyjnego. Tam dowiedziały się o pracy misjonarzy na różnych kontynentach. Miały też możliwość obejrzenia ciekawych zdjęć i pamiątek przywiezionych przez misjonarzy z różnych zakątków świata. Dzieci przymierzały oryginalne stroje i grały na wyjątkowych instrumentach pochodzących z krajów całego świata.

fotogaleria