„Młodzi bez uzależnień”

6 grudnia odbyło się w naszej szkole podsumowanie projektu profilaktycznego pod nazwą „Młodzi bez uzależnień”.

Na początku obejrzeliśmy przedstawienie profilaktyczne pt. „Pokój”, w którym uczniowie z klas IV-VIII przedstawili scenki mówiące o takich trudnościach jak prześladowanie ze strony kolegów, brak przyjaciół, awantury w domu czy problemy z zagrożeniami, jakie niosą narkotyki czy alkohol. Scenki były upiększone występami chóru szkolnego oraz popisami instrumentalnymi uczniów klasy szóstej oraz wokalnymi uczniów klasy piątej.

Po przedstawieniu nastąpiło wręczenie nagród przez panią dyrektor Jolantę Nieścior dla zwycięzców konkursu plastycznego „Moja młodość  bez uzależnień”. Otrzymali je: Jakub Kupiec i Damian Szymanek za pierwsze miejsca i Dominika Oszust i Julia Jachim za drugie miejsca. Pozostali uczniowie dostali drobne upominki za udział w konkursie.

Następnie pani Marta Nowak omówiła działania jakie były podejmowane podczas realizacji projektu profilaktycznego „Młodzi bez uzależnień”.