Finał akcji „Opatrunek na ratunek”

W listopadzie odbyła się w naszej szkole zbiórka środków opatrunkowych w ramach ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Opatrunek na ratunek”. Akcja miała na celu niesienie pomocy najbiedniejszym szpitalom w Afryce.

Zebrane rzeczy świadczą o tym, że uczniowie, ich rodzice oraz nauczyciele ze szkoły w Białej mają wielkie serca i chętnie pomagają. W tym roku zebraliśmy: 267 bandaży opatrunkowych i 12 elastycznych, 367 strzykawek, 1536 kompresów, 158 igieł, 270 rękawiczek jednorazowych, 26 opakowań plastrów, 14 woreczków waty i 3 przyrządy do infuzji. Otrzymane rzeczy zostały przesłane na adres organizacji charytatywnej Redemptoris Missio, która jest inicjatorem zbiórki w Polsce. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy z życzliwością i otwartym sercem zaangażowali się w tę akcję.