Inauguracja Roku Szkolnego 2019/2020

W poniedziałek, 2 września 2019 roku odbyła się uroczysta Inauguracja Roku Szkolnego 2019/2020.

Uroczystość rozpoczęła się od wspólnego odśpiewania Hymnu Polski – Mazurka Dąbrowskiego.

Następnie uczniowie klasy 3 wierszem i piosenką powitali nowy rok szkolny oraz skierowali życzenia do Dyrektor szkoły Jolanty Nieścior, Grona Pedagogicznego, kolegów i koleżanek, pozostałych pracowników szkoły, a także Rodziców.

Uczniowie klasy 3 w swoim wystąpieniu nie zapomnieli o wrześniu 1939 roku i w 80. Rocznicę wybuchu II wojny światowej złożyli hołd wszystkim walczącym i poległym,  nawiązali do akcji „PRZERWANY MARSZ” zainicjowanej przez Lubelskiego Kuratora Oświaty. Polegała ona na symbolicznym dokończeniu 2 września 2019 roku marszu do szkoły ówczesnej młodzieży przerwanego przez fakt wybuchu II wojny światowej. Akcja „PRZERWANY MARSZ” to próba stosownego podziękowania i oddania szacunku całemu pokoleniu Polskich Dzieci Wojny.

Podczas uroczystości Pani Dyrektor podziękowała uczniom klasy 3 i chórowi szkolnemu za część artystyczną. Następnie skierowała słowa powitania i życzeń do wszystkich zebranych,  szczególnie do nowo przybyłych uczniów i odczytała List Lubelskiego Kuratora Oświaty na rozpoczęcie roku szkolnego. Zapoznała również z organizacją roku szkolnego i dokonała oficjalnego rozpoczęcia roku szkolnego 2019/2020.

Po zakończeniu uroczystości uczniowie udali się wraz z wychowawcami do sal.