„Olimpusek”

W dniach 20 i 21 marca chętni uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Olimpusek z języka polskiego i matematyki. Olimpiada z języka polskiego sprawdzała umiejętności z zakresu czytania ze zrozumieniem, wyszukiwania informacji w tekście, znajomości podstawowych pojęć wiedzy o języku oraz zasad ortograficznych. Sprawdzian z matematyki pozwolił na określenie umiejętności myślenia matematycznego, rozpoznawania podstawowych figur, dokonywania obliczeń pieniężnych, zegarowych, kalendarzowych, liczenia, porównywania miar.

Miło nam poinformować, że uczniowie klasy I zostali laureatami konkursu:

1.     Natalia Łukasz uzyskała 202 pkt. na 210 możliwych z matematyki, tym samym uplasowała się na 5 miejscu oraz 190 pkt. z j.polskiego (11 miejsce), pierwszoklasistka za bardzo wysoki wynik otrzymała nagrodę książkową,

2.    Daria Łukasik uzyskała najlepszy wynik z j. polskiego spośród uczestników naszej szkoły - 200 pkt. z j. polskiego i otrzymała 6 miejsce,

3.    Karol Miś uzyskał 195 pkt. i zajął 8 miejsce.

Ponadto dyplomy uznania za udział w olimpiadach otrzymali:

Kl.I – Amelia Galant

kl. II – Szymon Dudek, Amelia Kałamajka, Hubert Łukasik, Wiktoria Miś, Jakub Orzeł, Szymon Sosnówka, Roksana Szczygieł, Helena Tylus, Staś Wieleba, Hubert Wojtan

kl.III – Patrycja Łukasz, Weronika Nizioł

Gratulujemy zwycięzcom i zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach olimpiad.