Dzień Kobiet w konwencji Telexpresu

Jak co roku w naszej szkole uczciliśmy pamięć o naszych wspaniałych dziewczynach. Z okazji Dnia Kobiet uczniowie z Koła przyjaciół Biblioteki przygotowali apel w konwencji Teleexpressu.  Dowiedzieliśmy się jakie są zalety obchodzenia „Dnia Kobiet”, po co są na świecie kobiety?: np.:  „… żeby opatrzyć ranę, jak człowiek się skaleczy, żeby gotować obiady i robić kluski z serem, i kogelmogel kręcić, i dzielić się deserem, żeby uwagę zwrócić, jak brzydkie słowo powiesz, żeby po głowie głaskać, gdy ma zmartwienia człowiek, …”, a także w jaki sposób zostać idealną kobietą:

„Żądaj, żeby do Ciebie dzwonił i wysyłał e-maile. Jeśli choć raz  zapomni płacz. Jeśli powiedział Ci komplement doszukuj się w tym zawsze złych intencji”.

Podpatrzyliśmy plan filmowy filmu pt.: Z dziennika słomianego wdowca”, a grupa chłopców ze starszych klas przedstawiła „Taniec miłości”. Całości dopełniły piosenki choru szkolnego: „Ach, te baby”, „Gospodyni Magda” (w rolę idealnej gospodyni wcieliła się Natalia Król), „Tak bardzo się starałem” (zwrotki zaśpiewał Karol Król) oraz „Będziesz moja panią”. Na koniec odśpiewaliśmy wszystkim dziewczynom i paniom „Sto lat”.

Apel przygotowali panowie: Łukasz Piecyk, Piotr Gąbka i Marek Sulowski.