IV Przerwa na Czytanie

13 maja 2019 roku społeczność PSP im. T. Kościuszki w Białej Drugiej przystąpiła do akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie, zorganizowanej przez Bibliotekę Pedagogiczną Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim. Wydarzenie to odbywało się w ramach XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek pod hasłem #biblioteka. Na kilku przerwach książki czytali uczniowie, nauczyciele i pracownicy administracji. W przedszkolu i w młodszych klasach dzieciom czytali starsi uczniowie i nauczyciele. „IV Przerwa na czytanie” okazał się dobrym pomysłem na promocję czytelnictwa. Dzieci i dorośli udowodnili, że czytanie może być ciekawe i że można sięgnąć po książkę w każdej sytuacji i w każdym miejscu. 

Uczniowie klasy pierwszej. - film

Uczniowie klasay drugiej - film