Teatr św. Jana Pawła II

Dnia 3 lutego 2019 roku na zaproszenie Dyrekcji Publicznej Szkoły Podstawowej w Białej Drugiej Teatr św. Jana Pawła II zaprezentował dwie sztuki dla licznie zgromadzonej widowni.

„Mały książę, autorstwa Antoine’a de Saint-Exupery’ego ukazał pragnienie wiedzy i przyjaźni tytułowego bohatera w wykonaniu Rafała Wojtana. W rolę Pijaka i Bankiera wcielił się ks. Franciszek Grela. Sceniczne postacie Geografa i Lisa interpretowała ciekawą grą Danuta Kazanecka, zaś narratora i Króla zagrał dyrektor Teatru ks. Zygmunt Wnukowski.

„Pokutnik” Romana Brandstaettera uwypuklił potrzebę pokuty i zadośćuczynienia w życiu każdego człowieka.

Dzieje bohaterów z odległej przeszłości zostały zaktualizowane w zamyśle reżysera i przedstawione naturalną grą wykonawców.

Tytułową rolę zinterpretował ks. Zygmunt Wnukowski. Kapłanem i spowiednikiem był ks. Franciszek Grela, zaś kusiciela zagrał aktor filmowy i teatralny Waldemar Czyszak, biskupa Stanisława Rafał Wojtan. Nadto w scenach zbiorowych wystąpiła Danuta Kazanecka i uczniowie miejscowej szkoły.

Spotkanie z Teatrem im. Św. Jana Pawła II zakończyło się modlitwą widzów i wykonawców.