Finał akcji „Opatrunek na ratunek”

W dniach 19.11.2018r.-5.12.2018r. odbyła się zbiórka środków opatrunkowych w ramach ogólnopolskiej akcji charytatywnej organizowanej przez Fundację Humanitarną „Redemptoris Missio”. W akcji wzięli  udział  nauczyciele oraz  24 uczniów z naszej szkoły, którzy przynieśli: 171 bandaży (zwykłych i elastycznych), 56 pojedynczych opatrunków, 3 opakowania opatrunków po 100 sztuk, 155 jednorazowych strzykawek, 60 jednorazowych igieł, 14 plastrów opatrunkowych, 1 opakowanie waty oraz 200 rękawiczek gumowych.

Wszystkie zebrane rzeczy przeznaczone są dla misyjnych szpitali i przychodni, do których zgłaszają się ludzie najbiedniejsi i najbardziej chorzy. Środki opatrunkowe są tam bardzo potrzebne, gdyż w tropikalnym klimacie rany goją się gorzej, a w surowych warunkach życia nietrudno o rany zadane narzędziami przy pracy w polu czy obejściu.

Serdecznie dziękujemy  za wielkie zaangażowanie i ofiarność.

Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu.