Wycieczka do Fabryki Bombek

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia. W związku z tym 3 grudnia  uczniowie klas  0-III wraz z wychowawcami uczestniczyli w wycieczce do Fabryki Ozdób Choinkowych w Nowej Dębie.

Wraz z przewodnikiem dzieci zwiedziły zakład, poznały etapy powstawania bombki. Uczniowie przekonali się, że praca przy produkcji bombek wymaga nie tylko talentu, ale też ogromnej precyzji i cierpliwości.Ponadto obejrzeli jedyne w Polsce Muzeum Bombki Choinkowej.

Atrakcyjnym punktem wycieczki były warsztaty plastyczne, podczas których dzieci ozdabiały bombki według własnego pomysłu, które zapewne będą ozdobą domowej choinki. Nie mniej interesujące były zakupy. Z bardzo bogatej oferty ozdób każdy z uczniów mógł wybrać coś dla siebie i bliskich.

Na pamiątkę pobytu w fabryce każdy uczestnik wycieczki otrzymał bombkę z własnym imieniem.