Żywa lekcja historii

Z okazji obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę uczniowie naszej szkoły 19 listopada uczestniczyli w żywej lekcji historii pt. „Ku niepodległej”  przygotowanej przez grupę artystyczną „Rekonstrukto”. Celem zajęć było upamiętnienie dążeń niepodległościowych oraz  ukazanie 123 lat walki o wolność narodu polskiego. Podczas zajęć uczniowie mogli obejrzeć kolekcję  replik broni używanych przez powstańców, żołnierzy – legionistów biorących udział w  I wojnie światowej, stroje  kosyniera, i oficera I Brygady Legionów Polskich. Dziewczęta mogły  wcielić się w rolę sanitariuszek niosących pomoc rannym. Chłopcy natomiast wykazali się dużą sprawnością  we władaniu bronią. Po takiej lekcji  obraz historii Polski z  tego  okresu  będzie z pewnością zupełnie inaczej odbierany  przez naszych uczniów.