Wycieczka przedszkolaków

Dnia 19.10.2018 r. przedszkolaki z Niepublicznego Punktu Przedszkolnego ,,Melomiko” w Białej oraz w Momotach Górnych uczestniczyły w wycieczce do Nadleśnictwa Janów Lubelski. Opiekę na dziećmi sprawowali nauczyciele oraz rodzice. Celem wycieczki było zapoznanie dzieci z pracą leśnika, oraz z najważniejszymi okazami przyrodniczymi występującymi na naszych terenach.

Pierwszym punktem wycieczki było obejrzenie bajki edukacyjnej oraz poznanie leśnika, który opowiedział o zadaniach i roli pracowników nadleśnictwa. Następnie dzieci z dużym zaciekawieniem zwiedziły wystawę przyrodniczą prezentującą bogactwo fauny i flory Lasów Janowskich oraz fragmenty pracowni z Łążka Garncarskiego. Największe zainteresowanie dzieci wzbudziły eksponaty zwierząt leśnych.

Kolejnym punktem wycieczki był spacer ścieżką przebiegająca przez las w pobliżu Ośrodka Edukacji Ekologicznej. Podczas spaceru dzieci miał możliwość podziwiania piękna jesiennej przyrody. Dodatkową atrakcję stanowiły tablice przestawiające zwierzęta leśne, umieszczone wzdłuż całej trasy spacerowej.

Po wyczerpującym spacerze przyszedł czas na ognisko, wspólne pieczenie kiełbasek oraz zabawy integracyjne.

Jeszcze raz dziękujemy pracownikom Nadleśnictwa za poświęcony czas, życzliwą atmosferę i niezapomnianą lekcję przyrody.