Wiosna pełna atrakcji

Ostatnie tygodnie roku szkolnego starszym uczniom  kojarzą się z intensywną nauką, staraniem się o lepsze stopnie. Jednak piękna, słoneczna pogoda zachęca do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Maj jest miesiącem obfitującym w święta, o których żadne dziecko nie zapomni - Dzień Mamy i Dzień Dziecka. Przedszkole, szkoła, rodzice,  a także środowisko lokalne starają się, aby ten czas był dla naszych podopiecznych atrakcyjny.

Najmłodsze dzieci z Punktu Przedszkolnego i Oddziału Przedszkolnego wzięły udział w rodzinnej wycieczce do „Doboszówki”. Dzieci w towarzystwie swoich rodziców poznały tajniki lepienia naczyń glinianych oraz miło spędziły czas, bawiąc się w tym pełnym atrakcji gospodarstwie.

Dzień Dziecka był dniem innym niż zwykle. Dzień wolny od zajęć dydaktycznych, ale za to przepełniony zabawą. Konkursy, gry i zabawy na placu szkolnym lub w salach, pyszne kiełbaski z ogniska oraz samodzielnie przygotowane desery truskawkowe sprawiły najmłodszym ogromną frajdę.

Mieliśmy również to szczęście, że nasi sąsiedzi – Ochotnicza Straż Pożarna w Białej Drugiej wraz z sołectwami oraz Centrum Tworzenia Marki Turystycznej w Białej Drugiej zaprosili nas do współorganizacji imprezy plenerowej „Święto Rodzinki”, w której począwszy od najmłodszych przedszkolaków, a kończąc na gimnazjalistach, prezentowaliśmy nasze talenty, zabawiając publiczność. W zamian za zaangażowanie organizatorzy przygotowali moc atrakcji dla naszych małych artystów, jak również przybyłych gości.

W imieniu przedszkolaków, uczniów oraz grona pedagogicznego pragniemy podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby ostatnie dni w roku szkolnym przeżyć w tak atrakcyjny sposób.