„Zbieraj baterie”

Wyróżnienie specjalne w ogólnopolskim programie edukacyjnym dla szkół.

Dobiegła końca VII edycja programu „Zbieraj baterie”. W naszej szkole  aktywnie w akcję włączyli się najmłodsi uczniowie z klas 0 – III, którzy zajęli 9 pozycję w skali kraju w II kategorii Szkół Podstawowych, uzyskując wynik 258kg zużytych baterii i akumulatorów. W nagrodę uczniowie otrzymali bon o wartości 200 zł.

Największą ilość baterii w naszej  szkole  zebrał Bartosz Kupiec, uzyskując I miejsce  z wynikiem  2031szt., II miejsce – Daria Łukasik – 1935 szt., III miejsce  - Kamil Pudło – 1777szt.

Wszyscy, którzy uczestniczyli w zbiórce, otrzymali atrakcyjne nagrody ufundowane przez Radę Rodziców.

Zebrane odpady zostały przekazane do Zakładu Przetwarzania Zużytego Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego w Bolęcinie, w którym będą poddane bezpiecznym dla środowiska naturalnego procesom przetwarzania.