Wakacje, wakacje – to zielony las, kwitnące akacje i słoneczny blask. Tyle białych szos, tyle nowych dróg. Chodź, kolego, razem z nami – a nie żałuj nóg!

Wakacje, wakacje – to wesoły śmiech, gonitwa na stację, aż zapiera dech. A tu taki tłok, że nie sposób wleźć... Właź, kolego, będziesz jechał niby w beczce śledź!

Wakacje, wakacje – słońce każe wstać. I słońce ma rację – szkoda długo spać. Taki jasny świt, taki piękny świata do okna nam zagląda czereśniowy sad.

Wakacje, wakacje – jagodowe dni wesołe kolacje, kolorowe sny. I gorący piach, i do wody skok Skacz, kolego, bo wakacje mamy raz na rok.

Słowa tej piosenki wprowadzają nas w klimat koncertu chóru szkolnego w ORW. Już od kilku lat nasza szkoła współpracuje z tymże Ośrodkiem. Tym razem było to spotkanie z piosenką wakacyjną. Uczniowie z klas IV-VI i I gimnazjum  razem z opiekunami p. Łukaszem Piecykiem i p. Markiem Sulowskim zaśpiewali i zagrali. Uczennica klasy IV Dominika Flis wykonała na pianinie cyfrowym dwa utwory, a Milena Miś, Cordian Kulpa, Szymon Szaja zagrali na fletach prostych, a Grzesiek Gumienik dzielnie akompaniował na bongosach.

fotogaleria