1. „25 lat PSP – Profesjonalni, Sprawni, Pomocni”.

W tym roku przypadła XIX edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży pod hasłem: „25 lat PSP – Profesjonalni, Sprawni, Pomocni”.

Głównym zadaniem konkursu było przedstawienie profesjonalnej formacji jaką jest Państwowa Straż Pożarna. Poprzez sztukę, mającą za zadanie zwrócenie uwagi na ważne zjawiska i sytuacje mogące zdarzyć się w codziennym życiu oraz uwrażliwić odbiorców i twórców na prawidłowe postępowanie w sytuacjach zagrożenia życia, promowana jest wiedza o szeroko rozumianym bezpieczeństwie. Ważne są przemyślenia autorów i skojarzenia powiązane ze służbą drugiemu człowiekowi, realizowaną przez funkcjonariuszki i funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej. Celem konkursu było także ukazanie strażaków-ratowników w szerokim spektrum działań ratowniczo-gaśniczych. W konkursie wzięli udział: Julia Breś, Julia Jachim, Dominika Oszust z klasy II oraz Jakub Kupiec z klasy IV.

2. VII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi to podstawa – środki chemiczne to nie zabawa”

Celem konkursu było promowanie pozytywnych związanych z pracą i zabawą na terenach wiejskich, a także popularyzacja Wykazu czynności szczególnie niebezpiecznych związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej 16 lat, który wskazuje na prace szczególnie zagrażające bezpieczeństwu najmłodszych mieszkańców wsi.

Tegoroczna edycja przebiega pod hasłem „Bezpiecznie na wsi to podstawa – środki chemiczne to nie zabawa”, które miało zwrócić uwagę uczniów wiejskich szkół podstawowych na zagrożenia związane z obecnością w gospodarstwie rolnym substancji chemicznych, w tym przede wszystkim substancji żrących, paliw, chemicznych środków ochrony roślin, nawozów (szczególnie wapna palonego) i rozpuszczalników organicznych, a także substancji szkodliwych powstających w procesie produkcji rolniczej.  W konkursie wzięli udział: Dominika Oszust, Julia Jachim, Maciej Wojtan z klasy II, Łukasz Oszust z klasy V oraz Milena Mis i  Aleksandra Gąsiorowska z klasy VI.

3. „Król Lew” – konkurs plastyczny.

„Król Lew” to słynna baśń Walta Disney’a. Jest to ponadczasowa opowieść o przyjaźni i dojrzewaniu, walce dobra ze złem, sile i pięknie miłości oraz o spełnianiu marzeń, dzięki którym świat nabiera barw. To przesłanie było myślą przewodnią  konkursu plastycznego przeznaczonego dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Ponad 60 uczniów z naszej szkoły narysowało wybrana przez siebie postać z tej baśni.

Nagrodzeni uczniowie:

Julia Jachim – I miejsce, Dominika Oszust – III miejsce oraz wyróżnienia: Angelika Łukasz , Julia Breś, Kacper Jargiło, Daniela Grodecka.

Cała nasza szkoła oglądała przedstawienie tej baśni w Janowskim Ośrodku Kultury przygotowane przez Młodzieżowy Zespół Teatralny z Gimnazjum im. Jana Pawła II. Spektakl muzyczny skierowany był zarówno  do najmłodszych jak i starszych odbiorców,  a radosne  przesłanie zawarte w słowach piosenki „Hakuna matata”  przekonuje, że najważniejszy jest optymizm i pogoda ducha, gdyż „każdy z nas swe odnajdzie miejsce, bo krąg życia wiecznie trwa”.

fotogaleria