„Od gimnazjalisty do finansisty”

15 lutego br. w Zespole Szkół Technicznych odbył się Finał IV Międzyszkolnego Konkursu „Od Gimnazjalisty do Finansisty” organizowanego w ramach Dnia Ekonomisty, w którym brali udział uczniowie oddziałów gimnazjalnych naszej szkoły: Jagoda Widz, Wiktoria Lewczyk, Małgorzata Wieleba, Katarzyna Flis i Martyna Pudło.

Celem konkursu było pogłębienie zainteresowań młodzieży wiedzą ekonomiczną i bankową oraz sprawdzenie umiejętności praktycznego jej wykorzystania. Uczestnicy rozwiązywali test składający się z 20 pytań jednokrotnego wyboru, trzech pytań prawda – fałsz oraz pytania opisowego. Po napisaniu testu konkursowego młodzież gimnazjalna wraz ze swoimi opiekunami z rodzimych szkół oraz młodzież z Technikum Ekonomicznego uczestniczyła w wykładzie pt. „Bezpieczeństwo usług finansowych”, który wygłosił Pan Andrzej Blacha – wiceprezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Janowie Lubelskim.