Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

1 marca br. Muzeum Regionalne zorganizowało w JOK projekcję filmu „Narodowe Zjednoczenie Wojskowe – do końca wierni Polsce” poświęconego Żołnierzom Wyklętym i spotkanie z reżyserem Łukaszem Korwinem, a wieczorem w Sanktuarium delegacje wraz z pocztami sztandarowymi różnych jednostek organizacyjnych uczestniczyły w Mszy Świętej koncelebrowanej.

Po mszy świętej Patrioci, jak nazwał wszystkich zebranych ks. Infułat Edmund Markiewicz, wraz ze sztandarami udali się pod obelisk upamiętniający Żołnierzy Niezłomnych na Janowski Rynku. Do zgromadzonych w miejscu upamiętnienia Niezłomnych Bohaterów, Wicestarosta janowski Antonii Kulpa, wygłosił krótkie przemówienie przypominające historie tamtych lat. Następnie złożono kwiaty i wieńce. Wśród składających  była między innymi delegacja uczniów i nauczycieli z naszej szkoły.