,,Droga do Niepodległości’’.

W dniu 22 stycznia uczniowie klasy III gimnazjum wzięli udział w Finale Międzyszkolnego Konkursu ,,Droga do Niepodległości’’. Konkurs zorganizowany był przez Zespół Szkół Technicznych w Janowie Lubelskim pod patronatem Jerzego Bieleckiego – Posła na sejm Rzeczypospolitej Polskiej. Okazją do przeprowadzenia konkursu była 155 rocznica wybuchu powstania styczniowego i 100 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę.

Celem konkursu było:

- Podniesienie świadomości uczniów w zakresie zrywów niepodległościowych Polaków  w XIX wieku.

- Podtrzymywanie tradycji narodowej i pielęgnowanie polskości oraz świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej.

- Kultywowanie pamięci o powstaniu styczniowym.

- Rozwijanie zainteresowań związanych z historią Polski.

- Rozwijanie szacunku wobec dokonań poprzednich pokoleń.

Szkołę naszą reprezentowali uczniowie klasy III gimnazjum: Kinga Dziadosz, Jagoda Widz i Bartosz Drzazga, którzy w wyniku eliminacji szkolnych zdobyli najwięcej punktów. Laureatem konkursu został Bartek, który zdobył najwięcej punktów w drużynie. Nagrodą dla niego była książka J. Wyrozumskiego ,,Poczet władców Polski”. Nagrodą dla wszystkich uczestników finału jest wycieczka do Warszawy, ufundowana przez Jerzego Bieleckiego - Posła na Sejm RP. Uczestnicy wycieczki będą zwiedzać Sejm i Muzeum Wojska Polskiego. Wyjazd do stolicy ma się odbyć 1 marca 2018 roku. Uczestnikom konkursu gratulujemy!