Koncert  Chóru Szkolnego w ORW

Pieśni patriotyczne zajmują ważne miejsce w kanonie twórczości polskiej muzyki. Przypominają o ważnych wydarzeniach z historii Polski, są przepojone tęsknotą za kimś ukochanym lub za wolnością.

Niektóre pieśni mają wymiar żartobliwy, gdyż śmiechem próbowano przetrwać traumatyczne wydarzenia wojen. Ponadto pieśni stanowią muzyczny pomnik dla bohaterskich czynów polskich żołnierzy walczących za Ojczyznę.

Tradycję śpiewania tych pieśni podtrzymał chór szkolny, który 24 listopada ponownie gościł w Ośrodku Rewalidacyjno-Wychowawczym w Janowie Lubelskim. Tym razem zaprezentował wybór znanych utworów o treści patriotycznej, sprawiając tym samym wielką radość wychowankom ośrodka. Utwory zostały wykonane jednogłosowo z towarzyszeniem akordeonu, na którym grał  p. Marek Sulowski. Akompaniowali mu uczniowie: Grzesiek na bongosach i Kuba na tamburynie, a przerywniki na flecie wykonywała Dominika.

fotogaleria