Przybieżeli do Betlejem

Jasełka szkolne to wyjątkowe i wyczekiwane wydarzenie. W tym roku przygotowali je uczniowie klasy II gimnazjum i klasy IV. Do Betlejem przybieżeli nie tylko królowie i pastuszkowie, ale również postacie z bajek, które dzieci dobrze znają. Dziewczynka z zapałkami, Jaś i Małgosia, Pinokio, Smerfetka, Czerwony Kapturek, Pszczółka Maja, Calineczka, Sierotka Marysia, Rybak i Kopciuszek przybyli do stajenki powitać Boże Dziecię, przynosząc symboliczne dary. Dzielili się swoimi radościami, rozterkami, dobrymi uczynkami, umożliwiając widowni przeżycie pewnej refleksji. Anioł czuwał nad przybyszami, okrutny Herod został przegnany, zło zostało zwyciężone przez dobro. Wszystko było jak w bajce, choć to nie jest bajka. O tym, że Jezus narodził się jako Bóg-Człowiek, aby otworzyć nam niebo, mówi Pismo Święte – jest to prawda naszej wiary.

Kolędy w wykonaniu chóru szkolnego i pastorałki, pięknie zaśpiewane przez Elę Jakubiec i Julię Tylus, wprowadzały świąteczny nastrój. Podczas łamania opłatka płynęły najlepsze życzenia.

fotogaleria