„Czy słowem można zranić?”

20 listopada 2017 r. uczniowie oddziałów gimnazjalnych naszej szkoły uczestniczyli w koncercie profilaktycznym „Czy słowem można zranić?” zorganizowanym przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych sfinansowanym ze środków Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii.

Dwaj muzycy z Radzynia Podlaskiego – Jacek Musiatowicz z synem Michałem przedstawili program słowno-muzyczny dotyczący konsekwencji podejmowanych decyzji przez młodych ludzi, zgubnych skutków uzależnienia od substancji psychoaktywnych oraz negatywnych konsekwencji wejścia na drogę uzależnienia. Poruszał kwestię poczucia własnej wartości, angażowania się w swoje zainteresowania i pasje, szacunku do rodziców i do siebie samych.

Jacek Musiatowicz – laureat nagrody Prezydenta RP za wybitną osobowość twórczą za 1997 rok. Laureat 33 Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie, laureat nagrody literackiej im. Józefa Kraszewskiego, autor tekstów do najnowszej płyty Patrycji Markowskiej i do płyty Iwony Węgrowskiej. Na rynku muzycznym w Polsce istnieje już od 15 lat. To poeta, piosenkarz, muzyk.

Michał Musiatowicz –  niezwykle utalentowany młody gitarzysta, który wystąpił w 10. edycji programu „Must Be The Music. Tylko Myzyka”, podczas którego zaprezentował swój talent gry na gitarze.

fotogaleria